Dakstiņu jumti

Sākumlapa/Pakalpojumi/Dakstiņu jumti
Dakstiņu jumti 2023-02-20T12:32:35+00:00

Māla dakstiņu jumtu segums radies jau ļoti sen. Māla dakstiņi ir tradicionāls un vienlaikus prestižs jumta segums. Dakstiņu lielākais pluss ir to ilgais kalpošanas laiks un lielā izturība pret klimatiskajiem laika apstākļiem. Dakstiņu jumta segums var izturēt plašas temperatūras svārstības un atšķirībā no citiem dabiskajiem jumta seguma materiāliem, kā piemēram koks, māls nebojājas un to neapdraud kaitēkļi un mikroorganismi.

Mūsdienās dakstiņu kvalitāte ir uzlabojusies un tie ir pieejami arī no betona. Betona dakstiņi ir lētāki par māla dakstiņiem, taču to forma ir vienāda. Gadiem ejot, dakstiņu jumta ieklājums kļūst tikai skaistāks un interesantāks. Dakstiņu jumta izbūvēšanas izmaksas ir līdzīgas, kā citiem seguma veidiem. Seguma aptuvenais kalpošanas ilgums ir pat virs 100 gadiem, tāpēc dakstiņu jumts ir izdevīgākais no kalpošanas ilguma viedokļa.

Dakstiņu jumts, atšķirībā no citiem segumu veidiem, sniedz lielāku komfortu. Tas ir kluss lietus laikā, elektrostatiski neitrāls, energoefektīvs gan karstās vasarās, gan aukstās ziemās, ir vizuāli pievilcīgs un ekoloģiski tīrs.