Pakalpojumi

Sākumlapa/Pakalpojumi
Pakalpojumi 2017-06-17T11:40:50+00:00

Piedāvājam jumtu ieklāšanas pakalpojumus!

Darbus veicam ar augstu atbildības sajūtu, kvalitatīvi un īsos termiņos. Piedāvājam savus pakalpojumus jumtu ieklāšanā izmantojot ekoloģiskus materiālus. Tādus, kā niedresdakstiņuszaļos jumtuslubiņus vai skaidas un arī piedāvājam uzklāt jumtus lapenēm, izveidot jumta nobeigumu dekoratīvās detaļas. Tiek piedāvāti arī materiāli jumtu ieklāšanai, niedres un lubiņi.

Niedru jumts ir viens no pirmajiem jumta seguma materiāliem, ko cilvēki sāka izmantot kā jumtu.
Niedru jumtu  ilgmūžība ir pārbaudīta gadsimtu gaitā. Niedru jumts ir gan seguma materiāls, gan skaņas izolācijas materiāls, gan siltināšanas materiāls – kurš nedaudz aizstāj siltinājumu līdz pat 5cm. Vasarā zem niedru jumta ir patīkami vēss. Niedru jumts ir tradicionāls un dabīgs jumta materiāls.

Niedres kā materiālu pļauj (savāc) uz ezeriem vai pie jūras krastiem. Kas katru gadu aug no jauna, jo
iekoptāka niedru pļava, līdz ar to aug kvalitatīvākas jaunās niedres. Niedrēm jābūt stingrām, saulaini dzeltanām un ieteicamais  diametrs ir 0,6 -1,2 cm.

Niedru jumtu var ieklāt pie 35 grādu slīpuma. Mājai niedru jumtu ieklāj 30cm biezu. Dārza majiņām,
klētīm un lapenēm var būt 25 cm biezs niedru segums. Tad šādi labi ieklāti niedru jumti kalpo  līdz pat 80 gadiem un vairāk. Niedru jumtu ilgmūžība ir atkarīga no koka tuvuma, vēlams kad zari neliecas uz niedru seguma. Kā arī no niedru kvalitātes, pareiza latojuma soļu izvēles un meistara ieklāšanas prasmēm. Niedru jumts ir roku darbs, jo katrs niedru kūlītis ir piesiets vai pieskrūvēts pie latojuma. Tad niedru meistars ar  rievotu dēli (klapi) izveido niedru  seguma klāju.

Niedru jumtu vajadzīgs apsekot ik pa 5 gadiem, tad laicīgi var novērst dabas vai citu apstākļu nodarītos kaitējumus uz niedru seguma. No jumta vajadzētu notīrīt sūnas, kas ir niedru jumta lielākais ienaidnieks. Zem sūnas uzkrājas mitrums, kas veicina pūšanu. Jumts būtu jāsargā arī no putniem, kas iesēj tur dažādas sēkliņas un zīles.

Maldīgs ir uzskats, ka niedru jumti ir ugunsnedroši. Niedres pieder pie vāji degošo materiālu grupas. Tie ir ugunsdroši sava blīvā seguma dēļ. Būvējot māju un pareizi ievērojot visus ugunsdrošības standartus, niedru jumts noteikti ir drošāks nekā sintētisks jumta segums. Pat nejauši uz jumta nokritusi raķete vai cigaretes izsmēķis ugunsnelaimi neizraisīs.

Niedru jumtus var ieklāt uz dažādas sarežģītības konstrukciju jumta spārēm. Ar niedrēm var izveidot izbūves, jumta logus un balkonus.

Niedru jumti ir ļoti ainaviski un labi izceļ jumta kontūras!

Māla dakstiņu jumtu segums radies jau ļoti sen. Māla dakstiņi ir tradicionāls un vienlaikus prestižs jumta segums. Dakstiņu lielākais pluss ir to ilgais kalpošanas laiks un lielā izturība pret klimatiskajiem laika apstākļiem. Dakstiņu jumta segums var izturēt plašas temperatūras svārstības un atšķirībā no citiem dabiskajiem jumta seguma materiāliem, kā piemēram koks, māls nebojājas un to neapdraud kaitēkļi un mikroorganismi.

Mūsdienās dakstiņu kvalitāte ir uzlabojusies un tie ir pieejami arī no betona. Betona dakstiņi ir lētāki par māla dakstiņiem, taču to forma ir vienāda. Gadiem ejot, dakstiņu jumta ieklājums kļūst tikai skaistāks un interesantāks. Dakstiņu jumta izbūvēšanas izmaksas ir līdzīgas, kā citiem seguma veidiem. Seguma aptuvenais kalpošanas ilgums ir pat virs 100 gadiem, tāpēc dakstiņu jumts ir izdevīgākais no kalpošanas ilguma viedokļa.

Dakstiņu jumts, atšķirībā no citiem segumu veidiem, sniedz lielāku komfortu. Tas ir kluss lietus laikā, elektrostatiski neitrāls, energoefektīvs gan karstās vasarās, gan aukstās ziemās, ir vizuāli pievilcīgs un ekoloģiski tīrs.

Zaļo jumtu ieklājums nenoliedzami ir visinteresantākais jumta segums. Šo segumu ieklāj uz līdzenas pamatnes, pārklājot to ar hidroizolācijas materiāliem, kuriem tiek uzklāta purva virskārta, zeme ar visu zāli un sunām. Senāk, kad hidroizolācijas materiāli nebija piejami, tā vietā tika izmantotas bērza tāsis.

Zaļā jumta klājums spēcīgu lietusgāžu laikā darbojās, kā sava veida sūklis un vienlaikus veic citas noderīgas funkcijas. Vienlīdz svarīgi ir arī tas, ka zaļā jumta klājums absorbē krietni mazāk siltuma, nekā citi jumtu klājumu materiāli. Zaļā jumta ieklājums uzlabo gaisa kvalitāti ēkā.

Zaļie jumti var kalpot pat 50 gadus. Zaļā jumta ieklājums ir lielisks siltumizolācijas materiāls, kurš ziemā un ļauj ekonomēt līdzekļus un samazināt apkures rēķinus. Vasarās, kas ar katru gadu kļūst arvien siltākas, zaļo jumtu klājums, nepārkarst un atslogo gaisa kondicionēšanas sistēmas.

Skaidu, jeb lubiņu jumti plaši ieklāti koka tipa mājām līdz 20. gadsimta 40 gadiem. Arī mūsu dienās šis jumta segums nav zaudējis savu aktualitāti un īpašnieka izvēli savām ēkam.

Lubiņu, skaidu jumti rada izteikti ekoloģisku iespaidu un ir kā radīti Latvijas ainavai!

Skaidu jumtus var ieklāt mājam, pirtīm, viesu majām un lapenēm. Lubiņu jumtus var klāt uz dažādu formu jumtiem, jo materiāls ir plastisks un viegli paklaujas sarežģītu izvirzījumu ieklāšanai.

Skaidas taisa no apses, priedes un egles. Apse gan ir vislētākais materiāls, bet  tā kalpo ilgāk nekā priede vai egle. Klājot skaidu jumtu, tās liek ar šķelto šķiedru uz leju un tiek pakāpeniski veidots pārklājums, skaidai nosedzot skaidu 2/3 daļas. Lubiņu jumti ir ekoloģiski tīri, vasarā tie neuzkarst un jumts kalpo arī kā, skaņas izolācijas materiāls.

Skaidu jumta klāšana nav visai sarežģīta, bet labāk to uzticēt jumiķiem, kam ir pieredze, jo meistars var novērtēt materiālu un ieklāt daudz sarežģītākas konstrukcijas jumtu.

Klājot skaidu jumtu var izmantot tikai svaigi plēstas skaidas, vienu vai divus menešus turētas. Glabājot ilgāk tās izžūst un kļūst trauslas. Nepareizi ieklātas skaidas var deformēties, bet tas atkarīgs arī no koka struktūras (apses) kur tā augusi un to jumiķis pie ieklāšanas nevar paredzēt.

Lubiņus klāj uz koka latām, tos pienaglojot ar 60-70mm garām cinkotām naglām. Klājot jumtu trīs kartās materiāla patēriņs ir aptuveni 60-70 skaidas uz vienu kvadrātmetru. Divās kārtās ieklājot  lubiņu jumtumateriāls būs nepieciešams  aptuveni 45-50 skaidas uz vienu kvadrātmetru. Trīs slāņu apses skaidu (lubiņu) jumts, bez papildus apstrādes (impregnējuma) kalpos līdz pat 30gadiem.

Katram jumtam ir vajadzīgs nobeigums, kore. Jumta korēs parasti izmanto dēlīšus vai plēstās skaidas, tas patlaban ir Latvijā visizplatītākais kores veids. Var izmantot arī dakstiņus, spaļus ar māliem.

Piedāvājam izgatavot jumta kores dekoratīvās detaļas no Jūsu izvēlētā materiāla apses, egles un priedes, vai cita. Mūsu izgatavotie jumtu nobeigumi uzsvērs celtnes individualitāti.

Galerijā varat apskatīt mūsu veidotos
jumtu nobeigumus.

Lapenes ir vienas no populārākajām un izplatītākajām būvēm dārzā. Tajās var paslēpties no lietus un baudīt liriskas dabas noskaņas. Pavadīt jauku vasaras vakaru draugu vai radu pulciņā.

Lapenes bieži vien uzstāda kādā attālākā dārza stūrī, vai pie dīķa. Dažkārt lapenes izvieto koku puduros. Nereti lapeņu būvniecībā izmanto tos pašus materiālus, kuri lietoti mājas celtniecībā. Atšķirībā no konstrukcijas lapenes var būt vieglas un gaisīgas, vai tieši pretēji – smagnējas un fundamentālas. Lapeni var veidot Robinzona Kruzo stilā, kā patvērumu, kā raganas mājiņu, vai mednieku būdu ar austrumniecisku pieskārienu.

Lapeņu jumtu ieklājums var būt no dažādiem jumtu seguma materiāliem. Sākot no ruberoīda papes, bitumena metāla dakstiņiem, niedru lubiņu, jeb skaidu jumtu ieklājuma, līdz pat zaļo jumtu ieklājumam. Lapeņu jumti var būt dažādas formas, apaļi, trīs, četru, sešu vai pat astoņu stūru.

Niedres kā jumta seguma materiāls ir gadu gaitā pārbaudīta vērtība. Pareizi un kvalitatīvi uzklāts niedru jumts kalpo vairāk nekā simts gadu. Niedres ir ekoloģiski vistīrākais jumtu seguma materiāls. Tās netiek piesūcinātas ar kaitīgām ķīmiskām vielām.

Niedres kā materiālu pļauj (savāc) uz ezeriem vai pie jūras krastiem. Kas katru gadu aug no jauna, jo iekoptāka niedru pļava, līdz ar to aug kvalitatīvākas jaunās niedres. Niedrēm jābūt stingrām, saulaini dzeltanām un ieteicamais diametrs ir 0,6 -1,2 cm.

Piedāvājam iegādāties niedru kūlīšus jumtu segumu veidošanai

Kūlīša diametrs 250mm

2501 kūlītis
  •  

Kūlīša diametrs 300mm

3001 kūlītis
  •  

Niedres kā jumta seguma materiāls ir gadu gaitā pārbaudīta vērtība. Pareizi un kvalitatīvi uzklāts niedru jumts kalpo vairāk nekā simts gadu. Niedres ir ekoloģiski vistīrākais jumtu seguma materiāls. Tās netiek piesūcinātas ar kaitīgām ķīmiskām vielām.Niedres kā materiālu pļauj (savāc) uz ezeriem vai pie jūras krastiem. Kas katru gadu aug no jauna, jo iekoptāka niedru pļava, līdz ar to aug kvalitatīvākas jaunās niedres. Niedrēm jābūt stingrām, saulaini dzeltanām un ieteicamais diametrs ir 0,6 -1,2 cm.

Piedāvājam iegādāties skaidas jumtu segumu veidošanai

Materiāls divās kārtās

700m2
  •  

Materiāls trīs kārtās

1100m2
  •  

Materiāls trīs kārtās

1560m2
  • apstrādāts ar antiseptiķi (impregnēts)

Materiāls divās kārtās

1100m2
  • apstrādāts ar antiseptiķi (impregnēts)

*Cena var mainīties, ņemot vērā koksnes un degvielas cenu.